2009. gadā Igaunijā pie jūras sapulcējās vairāk nekā 20 tūkstoši ugunskuru kūrēju

Igaunijā Senās uguns nakts ugunskuri dažās vietās ir kurti jau vairāk nekā 15 gadus. Pirmie tika aizdegti jau gadu pēc tradīcijas aizsākšanās Somijā. Par šo tradīciju Igaunijā daudzi ilgu laiku neko nezināja, lai gan aptuveni pirms astoņiem gadiem vairākās ostas pilsētās to sāka svinēt vērienīgāk.

2009. gada jūlijā www.ancientlights.eu līdzautoram Mairoldam radās doma, ka uz jūrmalu varētu uzaicināt visus Igaunijas iedzīvotājus, lai atkal rastu sevī cilvēcisku kontaktu ar dabu un piekrasti. Un ka uzaicināto cilvēku varētu būt tik daudz, ka katrā piekrastes vietā būtu redzami vismaz divi ugunskuri. Radās ideja, ka ugunskurus varētu atzīmēt interneta kartē, kur ziņotāji varētu iegūt informāciju arī par citu kurtajiem ugunskuriem un piekrastē notiekošajiem pasākumiem, un izjust to labo sajūtu, kas rodas darot kopīgas lietas.

Senās uguns nakts komanda 2009. gada augusta sākumā uzaicināja visus Igaunijas iedzīvotājus uz jūrmalu,
uzaicinājums parādījās Mereblog.com mājas lapā 6. augustā, tam pievienojās daudzas organizācijas, cilvēki izplatīja tālāk informāciju gan internetā, gan tiešos kontaktos. Līdz ar to ikgadējā Senās uguns nakts pirmo reizi kļuva par valsts mēroga pasākumu.

Uzaicinājumu izplatīšanā ar padomu un darbu palīdzību sniedza arī Piekrastes iedzīvotāju kamera. Spriežot pēc atsauksmēm, Igaunijā pasākumā piedalījās aptuveni 20 tūkstoši cilvēku un tika aizdegti vairāk nekā tūkstotis ugunskuru. Mērķis – katrā piekrastes vietā redzami vismaz divi ugunskuri, ir gandrīz izpildīts, un to apstiprina arī 2009. gada interneta karte. 2010. gadā Igaunijā jūras malā sapulcējās vairāk cilvēku, nekā iepriekšējā gadā un paziņojumi par ugunskuriem tika saņemti arī no
ārvalstīm.

Piekrastes iedzīvotāju kamera atdzīvina kultūru jūrmalā

Piekrastes iedzīvotāju kamera ir bezpeļņas organizācija, ideju par to ir rosinājušas Igaunijā notiekošās 1. maija talkas. Kameras locekļu vēlme ir sekmēt dažādu ar jūru saistītu organizāciju, jūrniecības speciālistu, par jūru un piekrastes kultūru ieinteresētu cilvēku un citu interešu grupu savstarpējo saziņu.

Kameras mērķis ir cienīt Igaunijas unikālo atrašanās vietu jūras krastā un veicināt Igaunijas kļūšanu par īstu piejūras valsti.

Piekrastes iedzīvotāju kamera ir dibināta 2009. gada 10. augustā.  Dibināšanas sapulcē tika pieņemts lēmums, ka kamera iesaistīsies Senās uguns nakts uzaicinājumu izplatīšanā un ugunskuru aizkuršanā. Ar kameras atbalstu tika izveidots arī 2009. gada
akcijas laikraksts.
www.rannarahvakoda.ee